Project Description

PUBG Skiny

Design skinů do celosvětově známe hry PlayerUnknown’s Battlegrounds pro Českého streamera Mazarin1k.

  • Rok:
    2018

  • Zadavatel:
    Mazarin1k

  • Služba:
    Herní design

Krátce o práci

V roce 2018 streameři Mazarini a Spajkk vyhráli velký turnaj pod názvem Broadcaster Royale, kde jedna z výher byla možnost mít skiny ve hře PlayerUnknown’s Battlegrounds. Samozřejmě Mazi skiny chtěl a vyskytla se tedy příležitost skiny navrhnout. Jelikož jsem v té době Dataminingoval základní skiny a modely, tak Maziho napadlo, zda bych nemohl návrhy skinů udělat. Návrhů jsem se chopil a vznikl z toho projekt na který jen tak nezapomenu.

Naprosto super, Kironet si udělal vlastni průzkum aby mě co nejmíň otravoval a vytvořil první koncepty od kterých jsme se vždy odpíchli.
Finálná výsledek byl vždy profi a rychle. Ono grafiku dnes dělá kdekdo, ale ne každý má cit a smysl pro detail.

Nikolai Lazarev - Mazarin1k, , Streamer

Výsledná práce

Mikina

Skin mikiny vychází z předlohy reálné mikiny, která se prodává v obchodě RealGeek

Mikinu jsem chtěl něčím odlišit, ovšem mikina se fanouškům i mě líbila natolik, že jsem jí pouze přetvořil na herní model a přidal prvek na rameno a to emblem trojkové helmy z Maziho loga. Tento emblem měl za úkol být dobře viditelný i když herní postava bude mít nasazenou neprůstřelnou vestu.

Rukavice

Tento skin vychází z herního modelu rukavic, které byly do hry přidány během spolupráce mezi PUBG a Streamerem Shroudem. Samozřejmě jsem se chtěl držet barevné kombinace a to oranžové a černé, výjimečně šedé.

Design rukavic měl takový úspěch, že fanoušci a diváci Maziho streamů chtěli tyto rukavice mít i v reálném světě, to se ovšem nepovedlo.

SLR

Nejdůležitější a nejvíce chválený skin z Maziho setu. Původní plán byl udělat návrh skinu pro jiný model zbraně a to přesněji Kar98. Který byl ve hře častěji využívaný. Ovšem PUBG, přesněji zástupci z Bluehole rozhodli, že zbraň Kar98 je tzv. Prémiová a skin pro tuto zbraň bude pouze pro velké osobnosti jako je například výše zmíněný Shroud nebo Dr DisRespect, kteří skin na Kar98 samozřejmě mají. A rozhodli se, že všeobecně skiny na zbraně výherci z Broadcaster Royale mít nebudou.

Po po odeslání prvních koneptů nakonec odpadla možnost mít Bandanu a byla nabídnuta možnost mít skin buď na DP-28 nebo SLR. Zde byla volba jasná, DP-28 se moc nehrálo ani nehraje, zvolilo se tedy SLR. Celý koncept SLR byla rychlá akce, Mazi napsal v 22:38, že potřebuje koncept.
První reálný koncept jsem Mazimu zasílal dvě hodiny na to v 0:28.

První koncept

Druhý koncept

Po finálních úpravách a převzání prvků z druhé varianty a implementování do prvního konceptu, jsme s Mazim trefily to co vyžadujeme.
Dodělali se finální úpravy aby i Koncept vypadal hezky a Bluehole se měl od čeho odpíchnout a případně se skinu držet. Byli to dlouhé dva měsíce. Od Bluehole během dvou měsíců žádná zmínka o skinech. Ovšem Mazi samozřejmě dostal informaci a dokonce Screeny jak zbraň vypadá. Bluehole opravdu odvedl dobrou práci. I přes obavy, kdy Bluehole se skinama předváděl opravdu nehezké věci, tak když se drželi mého konceptu tak skin opravdu dopadl nad očekávání a s Mazim už jsme se pouze těšily, kdy se skiny přidají do hry a budeme to moci pustit ven.

Finální koncept

This is legit one of the best looking skin
i ever seen in PUBG.

WackyJacky, Streamer
Zpět do výpisu portfolia